A Dunaföldvári Sporthorgászok Egyesülete szeretettel várja a vadregényes vizeket és gyönyörű halakat kedvelő horgászokat és családjukat.
1946-ban alakult mintegy 1000 főt számláló tagsággal rendelkező egyesületünk működése két részre osztható, hiszen egyrészt a Solti Mellékágat másnéven Solti Kisdunát üzemeltetjük és próbáljuk vonzóvá tenni saját és a vendéghorgászok részére is, másrészt a helyben és környéken keletkező horgászattal kapcsolatos adminisztratív feladatok ellátását is megkönnyítjük tagjainknak azzal, hogy Dunaföldváron egész évben nyitva tartó irodát működtetünk.
A szintén 1946-óta a kezelésünkben álló 35 hektáros csodálatos természeti környezetben található vadregényes mellékág megőrizte vadvíz jellegét és érintetlenségét.
A vízpart megközelíthető gépjárművel, sátorozni is lehet, de a kihelyezett padokon, szeméttárolókon és WC-ken kívül más mesterséges építmény nem található a partján.
Van viszont egy minden igényt kielégítő horgásztanyánk, ahol egész évben üzemel női és férfi vizesblokk, zuhanyzóval, szálláshelyekkel, főzési és parkolási lehetőséggel.
Tevékenységünk túlmutat egy helyi szervezet feladatain, amit jól bizonyít, hogy az egyesület tagsága és mostani vezetősége az elmúlt 15 évben folyamatosan azon dolgozott, hogy a helyi és ide látogató vendég horgászok, kirándulók, túrázók és kerékpárosok megtalálják a megfelelő horgászati, kikapcsolódási és szabadidős lehetőségeket!
Ennek érdekében több mint 100 millió Ft értékben hajtottunk végre értéknövelő és elsősorban turisztikai, horgászati lehetőségeket javító fejlesztéseket, melyek közül a legfontosabbak a következők:
- horgásztanya épületének felújítása
- horgászszállás és konyha kialakítása
- csónakkikötő mólók felújítása, újak beszerzése
- honlap és facebook oldal kialakítása, folyamatos működtetése
- szabadtéri rendezvények lebonyolítására alkalmas terület és előtető kiépítése
- horgászhelyek padokkal és szemetesekkel történő felszerelése
- bérelhető kerékpárok, csónakok beszerzése
- horgászversenyek rendszeres megszervezése
- szabadidős (családtagoknak is szóló) rendezvények szervezése (horgásztábor, horgászbál, horgászjuniális, disznóvágás)
- közlekedési utak karban tartása, kőzúzalékos burkolattal történő ellátása
- karbantartó gépek, eszközök beszerzése (kistraktor, fűkaszák, fűrészek, stb.)
- horgász egyesületi iroda egész éves működtetése
- nagy nevű horgász szakírók, versenyhorgászok vendégül látása, előadásainak megszervezése (dr. Hunyady Attila, Bokor Károly, Koós Ferenc, Döme Gábor, Papp József, Erdei Attila, Walter Tamás, stb.)
A vízterület az 52-es főúton a nagydunai hídon átkelve Dunaföldvártól mintegy 2 km-re található, megközelíthető még az 51-es és 52-es útról Solt irányából is.
És ami a horgászokat a legjobban érdekli az a halállomány
A KISDUNA intenzíven telepített horgászvíznek minősül. Az évente kihelyezett halmennyiség meghaladja a 100 mázsát, aminek a jelentős része ponty. A kihelyezéseket tavasztól-őszig a vízállás függvényében folyamatosan hajtjuk végre. A halállomány és a fogási lehetőségek bővítése érdekében rendszeresen telepítjük az 5 kg-os megtartható méretnél nagyobb pontyokat, amik a saját állomány mellett azt eredményezik, hogy szinte minden nap akadnak a horogra 8-10 kg-os vagy akár még ennél is nagyobb rekordlistás példányok.
Fantasztikus a védett compó állományunk, melyből nem ritkák a 2 kg feletti példányok sem, emellett a rengeteg bodorka, dévér és karika keszeg is szórakoztató fehér halas horgászatot tud biztosítani. A rendszeres, nem ritkán 10 kg feletti amur fogások mellett érdemes süllőre, kősüllőre, csukára és feketesügérre is pergetni. A törpeharcsa gyakorlatilag hiánycikk, amit nem is bánunk, lakják viszont termetes szürkék a part menti akadókat.
A mellékág hossza 5,6 km, átlagos vízmélysége 3 m. A meder rendkívül változatos 1-7 m-es vízmélység váltakozik szabad és főként a part mellett akadós részekkel.
A vízen a csónakos horgászat és közlekedés megengedett, de kizárólag kézi vagy elektromos meghajtású hajókat lehet használni. A behordás és az etető hajók használata nincsen korlátozva, viszont egész évben tilos a halradar használata.
A horgásztanyán Garda László halőrünk szinte mindenkinek segíteni tud, ha valamilyen kérdés merül fel. A halőrzésről pedig társadalmi és hivatásos halőreink gondoskodnak.
Reméljük felkeltettük az érdeklődésedet és hamarosan meglátogatod szeretett és féltett horgászvizünket egy jó pecára vagy igénybe veszed egyesületünk szolgáltatásait.
Sporttársi üdvözlettel valamennyi tagtársam és a vezetőség nevében!
Kiss Lajos Csaba
HE elnöke